for-um.in.ua

"Шахеди" ледь не влучили в будинки: військовий експерт пояснив, чому РФ запускає дрони так близько до землі (відео)

Військово-політичний аналітик Дмитро Снегірьов у розмові з "Телеграфом" назвав методи, за допомогою яких можна знищувати зброю.
"Шахеди" ледь не влучили в будинки: військовий експерт пояснив, чому РФ запускає дрони так близько до землі (відео)

Російська армія почала випускати по території України ударні безпілотники "Шахед" на дуже низькій висоті. Один з таких вдалося зафіксувати.

Дрон армії РФ летів, ледь не зачіпаючи однотипні будинки. Про це повідомляють телеграм-канали.

"Якщо припустити, що висота таких будинків складає приблизно 3 метри, то дрон летів на висоті не більше 10-20 метрів", — йдеться в повідомленні.

Воєнно-політичний аналітик Дмитро Снегирєв в розмові з "Телеграфом" розповів, чому росіяни почали використовувати таку тактику. За його словами, на низьких висотах "Шахед" фактично не привертає уваги засобів радіоелектронної боротьби, відповідно систем протиповітряної оборони.

"Є так звана мертва зона, яка не дозволяє на низьких висотах виявляти аеродинамічні цілі, а "Шахеди" якраз і належать до цих цілей. Тобто, повторюю, фактично роблять неможливим ефективний характер їх нейтралізації, як з використанням, в тому числі, F-16 і не лише ними. Але, відповідно, йдеться про систему радіоелектронної боротьби. Тому що, якщо подивитися статистику, до 40% локаційно втрачені. Це відповідно можливості засобів радіоелектронної боротьби впливати на момент, скажімо так, або відхилення від цілі, або взагалі їх повної нейтралізації і створюються передумови для відповідно втрати контролю над безпілотниками. Тому використовують цю тактику. Плюс росіяни і в нічний час намагалися фарбувати в темний колір, використовувати інші матеріали, які, відповідно, роблять неможливим їх виявлення, а росіяни намагаються експериментувати", — розповів експерт.

Дмитро Снегирєв додав, що росіяни запускають кілька десятків безпілотників з різних точок, але виходять вони на ціль одночасно. Також вони можуть запускати приманки, щоб перевантажити системи ППО і знайти в ній щілину.

"Тут варто говорити, що Сила оборони України відпрацювала ефективну тактику їх нейтралізації. Йдеться про роботу мобільних груп. Тобто, там кілька приємних для них, неприємних, але їх не варто розголошувати", — говорить Снегирєв.

Відповідаючи на питання, чим можна збити "Шахед", якщо він летить на низькій висоті, військовий експерт відповів, що ефективніше будуть мобільно-огневі групи та стрілецька зброя, але там багато факторів.

"Мобільні вогневі групи, те, що зараз Сила оборони України продемонструвала, скажімо так, інноваційний підхід до цього питання. Це, відповідно, Gepard виробництва Німеччини, які досить ефективно працюють по них. Там багато засобів ураження, плюс ЗРК", — коментує він.

А ось, що стосується стрілецької зброї, то він говорить, що це не бажано використовувати, адже це небезпечно в межах міської забудови.

"Це піддає можливості загибелі цивільного населення. Є кілька засобів. Найбільш об'єктивне — це мобільні групи", — підсумував Снегирєв.

Раніше "Телеграф" писав, як зараз виглядає Торецк з висоти після тактики вижженої землі росіян.