Українці, які проживають у приватних будинках і самостійно їх обігрівають, використовують для цього газ, вугілля, дрова або брикети. Більшість сучасних твердопаливних котлів розраховані на такі види пального. Газ дуже зручний для опалення, однак не є найдешевшим.
Найдешевше обігрівати будинок дровами, проте їх теплова віддача дуже залежить від якості та типу деревини і вологості. Альтернатива дровам – вугілля та паливні брикети. Про їх різновиди та вартість розповіли "Новини.LIVE".
Вугілля – це вид викопного пального, що утворюється з залишків давніх рослин, які знаходяться глибоко під землею і мільйони років піддавалися впливу високих температур і тиску. Це один з найпопулярніших джерел енергії у світі. Окрім опалення, вугілля широко застосовується для генерації електроенергії та виробництва сталі.
Ціни на вугілля в Україні:
Паливні брикети є альтернативою традиційним дровам і вугіллю. Їх можна використовувати в камінах, печах, твердопаливних котлах та інших опалювальних пристроях на твердому паливі.
Брикети виготовляються з відходів деревообробної та харчової промисловості. Однією з їх головних переваг є висока температура горіння. Вона в 1,5–2 рази вища, ніж у звичайних дров. Паливні брикети бувають з тирси, лушпиння рису, гречки, соняшника. Також для їх виробництва використовують солому і торф. Брикети виготовляють без клею або інших зв'язуючих речовин. Міцність і форму вони отримують завдяки сильному пресуванню та максимальному висушуванню.
Недолік цього виду пального в тому, що брикети можуть просто розсипатися при підвищеній вологості. Тому зберігати їх можна тільки в сухому та провітрюваному приміщенні.
Найкращі брикети з тирси — за теплотворними властивостями вони максимально близькі до дров, швидко розгораються і повільно забруднюють систему опалення. Брикети з лушпиння соняшника містять багато рослинної олії. Всього за кілька тижнів використання вони здатні суттєво "забити" димар та інші елементи системи. Брикети з хвойних порід добре горять і швидко прогрівають будинок, але через високе вміст смол також вимагають більш частого чищення опалювальної системи.
Ціни на паливні брикети в Україні.
Раніше "Телеграф" розповідав, чи варто вимикати опалення на ніч. Замість економії можна отримати проблему.