for-um.in.ua

Як виглядали новорічні ялинки в Києві у ХХ столітті: з 1930-х до 1990-х років (фото)

Захоплююча подорож у минуле
Як виглядали новорічні ялинки в Києві у ХХ столітті: з 1930-х до 1990-х років (фото)

Головною ялинкою країни прийнято вважати ту, яка традиційно встановлюється в Києві. Спочатку святкові дерева ставили на Майдані Незалежності, проте після Революції Гідності 2014 року ялинка була раз і назавжди перенесена на Софійську площу.

За цей час головна ялинка країни пройшла справжню еволюцію і неодноразово вражала українців яскравими вогнями, незвичайним дизайном та стильними прикрасами.

"Телеграф" пропонує своїм читачам здійснити подорож у минуле і згадати, як виглядала головна ялинка країни починаючи з 1930-х і закінчуючи 1990-ми. Впевнені, ви будете здивовані.

Ялинка в 1930 році

7

У 1930-ті роки ялинка була встановлена на Софійській площі.

Тут можна побачити велике натуральне дерево та ростову ляльку-фігуру Діда Мороза.

Ялинка в 1946 році

8 9

У 1946 році вдалося в Києві зробити післявоєнне фото новорічної ялинки на Хрещатику.

Святкове дерево прикрашали кулі, лампочки та прапорці з символікою СРСР. Дід Мороз був намальований фарбами на фанері.

Ялинка в 1948 році

0

У 1948 році скромне новорічне дерево було встановлено на Хрещатику в Києві.

Цікаво, що на ньому немає прикрас. Можливо, що це фото було зроблено просто поруч з ялинками, що ростуть у столичному парку, і це не було головним новорічним деревом столиці.

Ялинка в 1950 році

1

У цьому році ялинку було вирішено встановити на вулиці Будівельників. Вона була прикрашена невеликою кількістю іграшок у вигляді величезних цукерок.

Навколо святкового дерева був встановлений паркан.

Ялинка в 1951 році

2

У 1951 році головна ялинка столиці виглядала саме так.

Ялинка в 1954 році

3

У 1954 році головна ялинка стояла на Софійській площі. Біля неї також була встановлена ростова фігура Діда Мороза.

Ялинка в 1955-х роках

4

Новорічна ялинка на Майдані Незалежності та будівництво Головпоштамту в середині 1950-х років.

Ялинка в 1957-х роках

5

У 1957 році ялинку встановили на Хрещатику. Вона була цього разу пишно прикрашена — на гілках можна помітити гірлянди, іграшки та дощик.

Ялинка в 1961 році

6

У 1961 році головну київську ялинку встановили біля метро Хрещатик. Вона була не надто високою, але досить цікаво оформленою.

Ялинка в 1962 році

7

У цьому році новорічна ялинка була присвячена польоту Юрія Гагаріна в космос. Біля дерева встановили фігуру космонавта, що запускає ракету.

Ялинка в 1967 році

8

У 1967 році ялинка в Києві нагадувала про 50-річчя радянської влади. Прикрашена вона була досить строкато і навіть яскраво.

Ялинка в 1981 році

9

Ялинку встановили поруч зі столичною консерваторією. Її вирішили прикрасити новорічними "картинами", які стояли біля стовбура дерева.

Ялинка в 1982 році

0

Ялинку встановили на Майдані Незалежності. Вона була яскраво прикрашена і дуже сподобалася киянам.

Ялинка в 1993 році

1

У 1993 році в Києві була встановлена одна з найвідоміших новорічних ялинок в незалежній Україні.

Ялинка в 1997 році

2

У цьому році новорічна ялинка стояла на Майдані Незалежності. Вона була красиво прикрашена, а поруч з нею сидів Дід Мороз, який зустрічав гостей і мило бесідував з кожним, хто прийшов.

Нагадаємо, ціни на новорічні ялинки в Україні цього року просто космічні, проте це не зупиняє мешканців столиці, які активно цікавляться вартістю живих ялинок. Цього року в Києві вже почали працювати офіційні ялинкові ярмарки, де можна придбати новорічне дерево на будь-який смак і гаманець.

Усі дерева чіповані, і це дозволяє відслідковувати їхнє походження та уберегти покупців від придбання незаконно зрублених хвойних.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, чи варто киянам очікувати на рейди ТЦК на Новий рік. В Україні триває загальна мобілізація, і вручення повісток може відбуватися в будь-якому місці. Зокрема, повідомлення громадян може відбуватися в громадських місцях, які під час новорічних свят стають локаціями для святкових заходів.