for-um.in.ua

Що робити, якщо ви отримали повістку, але маєте право на відстрочку?

Важливо зібрати всі документи, що підтверджують право.
Що робити, якщо ви отримали повістку, але маєте право на відстрочку?

В Україні деякі категорії військовозобов'язаних громадян мають право на відстрочку від мобілізації. Щоб відстрочити свій призив на службу, потрібно оформити відповідні документи.

Юрист Дмитро Франчук пояснив для РБК-Україна, що робити, якщо чоловікові вручили повістку, але в нього є законні підстави для відстрочки. За його словами, отримання повістки не є автоматичним призовом до лав Збройних Сил.

Якщо у громадянина є підстави для відстрочки, зокрема стан здоров'я, навчання, догляд за рідними або іншими особами, важливо своєчасно подати відповідну заяву до територіального центру комплектування.

Як правильно оформити відстрочку

Для початку зіберіть необхідні документи. Це можуть бути:

  • довідка з навчального закладу;
  • медичне заключення;
  • свідоцтво про народження дитини або документи по догляду за родичами.

Потім підготуйте заяву про надання відстрочки, додавши до неї копії зібраних документів. Її потрібно подати особисто в ТЦК.

У разі подачі документів за станом здоров'я доведеться підтвердити діагноз на військово-лікарській комісії.

Франчук зазначає, що якщо громадянину відмовляють у відстрочці без достатніх підстав, він може оскаржити це рішення в адміністративному порядку або через суд.

Юрист підкреслив важливість своєчасної подачі заяви, щоб працівники ТЦК та СП могли оперативно її розглянути. Він наголосив, що вчасна подача документів забезпечить дотримання права військовозобов'язаного на відстрочку, якщо для цього є законні підстави, і дозволить уникнути призову до армії.

"Також подача заяви допоможе уникнути непорозумінь і конфліктних ситуацій з ТЦК та СП", — підкреслив Франчук.

Нагадуємо, що оформити відстрочку можна онлайн через додаток "Резерв+". Тепер сервіс доступний:

  • людям з інвалідністю, які мають актуальне пенсійне посвідчення, що підтверджує отримання пенсії по інвалідності;
  • студентам і аспірантам, які отримують послідовну освіту. Наприклад, після бакалавра отримують ступінь магістра. Або після магістратури навчаються в аспірантурі;
  • батькам багатодітним, які утримують троє або більше неповнолітніх дітей.

Раніше "Телеграф" писав, що робити, якщо "Резерв+" не підтягне відстрочку від мобілізації. Мобільний додаток "Резерв+" синхронізується з реєстром "Оберег" і показує лише ті відомості, які внесли оператори територіальних центрів комплектування.