for-um.in.ua

Жінки живуть довше за чоловіків, однак частіше страждають від хвороб, – звіт ВООЗ.

ВООЗ: Споживання алкоголю та забруднення повітря впливають на здоров'я європейців.
Жінки живуть довше за чоловіків, однак частіше страждають від хвороб, – звіт ВООЗ.

В європейському регіоні Всесвітньої організації охорони здоров'я жінки в середньому живуть на шість років довше за чоловіків - 79,3 року проти 73,3 року. Однак, незважаючи на більшу тривалість життя, жінки мають меншу частку життя в доброму здоров'ї в порівнянні з чоловіками.

Такі результати щорічного звіту ВООЗ, заснованого на дослідженні стану здоров'я у 53 країнах, включаючи Україну та Великобританію. Згідно з аналізом, жінки проводять 84,1% свого життя у доброму здоров'ї, тоді як чоловіки - 88,1%.

Серед основних причин смертності в регіоні залишаються неінфекційні захворювання, зокрема серцево-судинні хвороби та рак, які разом складають понад 60% усіх випадків. ВООЗ також зазначає, що споживання алкоголю в Європі є найвищим у світі, що суттєво сприяє зростанню хронічних захворювань.

Регіональний директор ВООЗ Ганс Генрі Клюге звернув увагу на необхідність боротьби з такими факторами, як вживання алкоголю, тютюну, забруднення повітря та недостатня фізична активність. Крім того, він підкреслив, що кліматична криза також погіршує ситуацію, щорічно забираючи близько 175 тисяч життів з причин, пов'язаних з глобальним потеплінням.

Що стосується здоров'я дітей, ВООЗ повідомляє, що, незважаючи на загалом низький рівень дитячої смертності, у 2022 році в регіоні померло близько 76 тисяч дітей віком до п'яти років, зокрема через передчасні пологи та інфекції. Водночас дослідження показало, що кожен третій школяр має надмірну вагу, а кожен шостий - ожиріння.