Сьогодні ми відкриємо перед вами таємницю завіси щодо історії Входження Божої Матері у всі Святі Святі, Божий храм.

Підпишіться на наш Viber: новини, гумор та розваги!

Підписатися

Ми розповімо вам про християнське виховання Пресвятої Богородиці, народні прикмети. А також про найголовніші заборони свята.

Киев, церковь, осень, фото из соцсетей

Коли день святкування, які традиції?

Сьогодні ми дуже часто звертаємося до Пресвятої Богородиці з молитвами. Люди просять у неї прощення перед Богом за свої гріхи та злочини. Просять про допомогу в різних життєвих потребах.

Ті, хто хоче покровительства та захисту Божої Матері, з особливим завзяттям моляться їй 21 листопада. Адже саме цей день – дата її Введення в храм. З тих пір, як маленька 3-річна Марія вперше ступила на поріг храму, минуло вже багато років.

Популярні статті зараз Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію уравняли для всіх: українцям оголосили вердикт по економічному бронюванню Плюс 2361 грн на карту щомісяця: хто з пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус По 3600 грн на руки три місяці поспіль: кільком категоріям українців виплатять допомогу Показати ще

І тепер у церкві звучить подячна молитва Пресвятій, особлива проповідь. Ікона Богородиці займає почесне місце. Зберігається особлива урочистість. Адже з Введенням Божої Матері в храм пов'язане визначення її подальшої долі

Історія розповідає нам про те, що, будучи 3-річною дитиною, Марія легко подолала 15 високих сходинок. І отримала згодом благословення первосвященика Захарії. Входження дочки святої Анни та Іоакима пов'язане з даною обіцянкою віддати у служіння дитя Господу.

Скрин, видео YouTube Иверская икона Пресвятой Богородицы

Анна ніяк не могла завагітніти. І неодноразово зверталася до Бога зі сльозами на обличчі, моля Всевишнього про допомогу. Вона давала обіцянку Господу посвятити дитину, будь то син чи дочка, Йому, Богу.

І коли Марія піднялася по високих сходах з легкістю до храму, всі здивувалися ще й тому, що маленька дівчинка не оглядалася назад і не кликала батьків, як це зазвичай роблять маленькі діти.

В подальшому вихованням Марії займалися проповідники Єрусалимського храму. Окрім неї, тут перебували благочестиві діви. Мати Ісуса читала молитви, старанно навчалася і зростала у великій любові до Всевишнього.

В давнину в ніч перед цим святом існувала давня цікава традиція. Православні люди довго не лягали спати. Адже тоді було прийнято готувати великі свічки, які називали «братськими».

Киев, церковь, осень, фото из соцсетей0

Спочатку їх робили молоді холостяки. Потім - літні чоловіки. А вранці прихожанки несли ці свічки до храму, щоб освятити. Таким чином, вони символічно проводжали Пресвяту Богородицю до храму Господнього.

Для жінок, які несли цю свічку, місія вважалася дуже гідною. До речі, в деяких країнах ця давня традиція існує й досі. Правда, у нас в Україні вона не збереглася. А от у сусідній Польщі люди досі шанують її.

Які частування в цей день, прикмети?

Цей святковий день припадає на Різдвяний піст. У зв'язку з цим святковий стіл має бути постним. Не можна їсти м'ясо, яйця, творог, сметану тощо. Дата свята припадає на перший період. Він є найбільш полегшеним.

Адже, починаючи з першого дня посту, 15 листопада, дозволяються супи, каші, гарячі овочеві страви і з рослинною олією. Але тільки у вівторок, четвер, суботу та неділю. У 2024 році 21 листопада припадає на четвер.

До наших днів дійшла цікава традиція пекти пиріжки з ягодами в цей день. Тісто повинно бути без яйця. Ви можете зробити смачне дріжджове тісто на воді.

Киев, церковь, осень, фото из соцсетей1

Дітей, які ще жодного разу не сповідалися, прийнято водити на проповідь саме в цей день. Важливо, щоб молитва жінок у цей день була за їхню сім'ю. І найкраще приходити до Божого храму всією родиною.

Що стосується прикмет, то одна з них пов'язана зі снігом. Оскільки свято припадає на початок першого зимового місяця, то іноді в цей день випадає сніг. Саме тому в народі кажуть: "Введення Божої Матері прийшло – на Україну зиму навело".

А якщо перший сніг випаде до Введення, то він швидко розтане. І, дійсно, це правда, адже в середині листопада 2024 року в деяких регіонах країни вже пролетів перший сніг, який швидко розтанув.

Киев, церковь, осень, фото из соцсетей2

Згідно з народною прикметою, сніг, що випав після цього свята, буде лежати довго – до самої весни. Потрібно спостерігати, якою буде погода 21 листопада. Якщо вітряно, холодно, то й зимовий період буде не тільки холодним.

Вважається, що зима прийде з морозами, холодом і снігом. А от якщо буде "мороз і сонце, день чудесний", тоді врожай пшениці буде високим. Якщо за вікном буде морозно, тоді очікуйте спекотного літнього зносу.

А ще в народі кажуть, що така ж погода повинна бути в день Різдва. І якщо випаде сніг на Введення, то очікуйте його і 25 грудня. Якщо буде йти дощ, тоді й на Різдво він піде.

Існує також народна прикмета щодо дзвонів церковних дзвонів. Вони можуть зазвучати на свято голосно. Якщо буде так, і ви почуєте їх, відійшовши від церкви подалі, це означає, що гряд