for-um.in.ua

Постановою Кабміну важкохворі пацієнти залишилися без знижок на ліки – родина ветерана піднімає тривогу.

Постановлення Кабміну заблокувало дію благодійної програми "Ключ надії".
Постановою Кабміну важкохворі пацієнти залишилися без знижок на ліки – родина ветерана піднімає тривогу.

Постановлення Кабінету Міністрів України, що встановлює нові правила роботи фармацевтичного ринку, заблокувало дію благодійної програми "Ключ надії", відповідно до якої пацієнти могли купувати дорогі препарати за зниженою ціною. Як наслідок, військовий Павло Кірієнко, який бореться з онкологією, тепер буде змушений платити майже втричі більше за курс лікування.

Про це повідомила його дружина Анна Кірієнко.

"Ви будете сміятися, але Кабмін прийняв постановлення для регулювання цін на ліки, і тепер ліки для Павла Кірієнка, які ми купували за благодійною програмою "Ключ надії" за півціни, будуть продавати за повною ціною. Тож курс Кітруди, який потрібно повторювати кожні 21 день, тепер коштуватиме не 81 тис. грн", — відзначила вона. Пізніше вона додала, що згідно з оновленою інформацією, за курс доведеться платити навіть не 160 тисяч грн, а 230 тисяч грн.

За її словами, ця ситуація стала для їхньої родини шоком, адже завдяки благодійникам вони вже зібрали необхідну суму на рік лікування, але через нові правила їм знадобиться майже втричі більше коштів.

"Таке враження, що це просто якесь знущання долі і держави. А ти вижив на фронті? – На тобі онкологію. Ще борешся? — Скасовуємо можливість отримувати дорогі ліки безкоштовно. Неважливо, що ти ветеран, який воював за нашу країну. Аааа, завдяки допомозі людей ти зібрав достатню суму, щоб покрити лікування на рік? — На тобі постановлення, тепер потрібно вдвічі більше грошей", — додала вона.

Сім'я досі сподівається, що уряд внесе зміни в постановлення, а благодійна програма знову зможе функціонувати. Однак поки, за її словами, "голова вибухає від цього сюрреалізму".

Нагадаємо, що постановлення Кабміну про регулювання цін на ліки передбачає ряд обмежень, що вже викликало хвилю критики з боку пацієнтів і лікарів. В пацієнтських організаціях стурбовані тим, що нововведення можуть призвести до зникнення з ринку деяких ліків і ускладнити їх доступність для тяжкохворих.