for-um.in.ua

Під Києвом можуть закрити єдиний в Україні притулок для лебедів – зоозахисники б'ють на сполох.

Рятувальники стверджують, що якщо національний парк Межигір'я не змінить свою позицію, порятунок птахів може бути повністю зупинено.
Під Києвом можуть закрити єдиний в Україні притулок для лебедів – зоозахисники б'ють на сполох.

Під Києвом закривають єдиний в Україні Центр реабілітації лебедів. Про це повідомив його керівник біолог Сергій Григорьєв.

«Притулок для тварин, лебедів, голубів, серн працював при Межигірському Спасо-Преображенському монастирі, історично якому належали землі нижньої території парку, Ракове озеро. Я сподівався, що вдасться залишити притулок на території Ракового озера, яка історично належить Межигірському монастирю, при якому і був створений притулок, але досі це питання не вирішене. Хоча історично земля нижньої території – монастиря, юридично вона належить парку. Продовжити роботу притулку в іншому місці поки що неможливо», - зазначив він.

В Межигір'ї лебеді жили на чотирьох ставках і 11 гектарах трав'яного поля, мали можливість гуляти, пастися, перелітати з водоему на водоем. Унікальність місця була ще й у тому, що поруч Київське водосховище і міграційний шлях, яким мігрують лебеді трьох видів, навесні та восени.

В Kyiv Animal Rescue Group зазначили, що Межигір'я розташоване прямо на шляху міграції лебединих зграй, тому одужавші і готові до перельоту птахи приєднувалися до них і літали.

Деякі, навіть повністю одужавши, залишалися там, бо їх годували і доглядали.

Не замерзаючі взимку водойми, унікальне розташування – все це робило Межигірський притулок для лебедів унікальним місцем.

Тепер рятувальники тварин кажуть, що, на жаль, у випадку якщо національний парк Межигір'я не змінить свою позицію, порятунок лебедів може бути повністю припинено, а птахи, які отримали поранення, травми чи хвороби, будуть приречені на загибель, оскільки інші притулки для птахів типу Усадьба Нюшаник і Центр порятунку диких тварин не можуть фізично розмістити у себе більше кількох особин.

Підписуйтеся на наш Тelegram-канал t.me/sudua і на Google Новини SUD.UA, а також на наш VIBER, сторінку в Facebook і в Instagram, щоб бути в курсі найважливіших подій.