for-um.in.ua

Передача заяви через нотаріуса – основні моменти.

Передача заяви нотаріусом підтверджує, що зацікавленій особі була надана інформація, яка має важливе правове значення.
Передача заяви через нотаріуса – основні моменти.

Передача заяви через нотаріуса – це зручний спосіб офіційного підтвердження документа, що має юридичну силу. Щоб уникнути помилок і затримок, варто заздалегідь дізнатися про всі вимоги та підготувати необхідні документи. Про це нагадало Східне міжрегіональне управління Міністерства юстиції.

Так, одним із нотаріальних дій, визначених Законом «Про нотаріат», є передача заяв фізичних і юридичних осіб іншим фізичним і юридичним особам. У заяві можуть міститися відомості про певні події, обставини, наміри сторін, факти тощо.

Передача заяви нотаріусом підтверджує той факт, що зацікавленій особі доведена інформація, що має важливе правове значення.

Звернутися можна як до державного, так і до приватного нотаріуса. Документи, оформлені державними та приватними нотаріусами, мають однакову юридичну силу.

Згідно зі статтею 84 Закону «Про нотаріат» і главою 20 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України, затвердженого наказом Міністерства юстиції від 22.02.2012 № 296/5, нотаріус передає заяви фізичних і юридичних осіб іншим фізичним і юридичним особам на підставі усного звернення зацікавлених осіб.

Нотаріус передає заяви, якщо вони не суперечать закону і не містять відомостей, що порочать честь і гідність особи.

Вчинення такої нотаріальної дії може здійснюватися щодо заяв, автентичність підпису на яких засвідчена у встановленому Законом порядку або без такого посвідчення.

Згідно зі статтею 78 Закону нотаріус не може засвідчувати автентичність підпису фізичної особи на документі, в якому затверджуються обставини, право посвідчення яких належить виключно відповідному державному органу. Наприклад: час народження, шлюбу, смерті, наявність захворювання, інвалідності, право власності на майно тощо.

Заяви подаються нотаріусу, оформлені належним чином, і в кількості не менше двох примірників, один з яких пересилається поштою з зворотним повідомленням або особисто передається адресату під розписку.

Також заяви можуть передаватися з використанням технічних засобів. У цьому випадку другий примірник заяви повертається особі, що її подала.

Витрати, пов'язані з поштовою пересилкою заяви або використанням інших технічних засобів, оплачує заявник.

За проханням особи, що подала заяву, їй видається свідоцтво про передачу заяви. У ньому викладається зміст отриманої на заяву відповіді або зазначається, що відповідь у встановлений у заяві термін не надійшла.

Передача заяви та видача свідоцтва про передачу заяви є самостійними нотаріальними діями і реєструються в реєстрі нотаріальних дій під окремими номерами.