Європейська комісія запропонувала Україні новий пакет підтримки для зміцнення безпеки її енергетичної системи та забезпечення повної інтеграції в європейський енергетичний ринок. Про це повідомила прес-служба ЄК.
Зокрема, цей пакет забезпечить повне з'єднання ринку електроенергії України з ЄС, а також подальшу інтеграцію в газовий сектор ЄС. «Це також підвищить безпеку постачань в Україну та стійкість її енергетичної системи завдяки значному прискоренню внутрішнього виробництва електроенергії з відновлювальних джерел», - зазначається в пресрелізі.
В ЄК підкреслили, що цей пакет дозволить повністю з'єднати ринок електроенергії України з ЄС до початку 2027 року разом з Молдовою, а також подальшу інтеграцію в газовий сектор ЄС за умови, що Україна «значно прискорить необхідні ринкові реформи».
«Це також зміцнить безпеку постачань в Україну та регіон в цілому, оскільки Комісія буде допомагати з необхідними закупівлями газу. Важливо, що завдяки значному прискоренню внутрішнього виробництва електроенергії з відновлювальних джерел цей пакет підвищить загальну стійкість української енергетичної системи», - стверджується в пресрелізі.
Зазначається, що повна інтеграція України в енергетичний ринок ЄС буде частиною загальних гарантій безпеки, які ЄС може надати, а також ефективною попередньою умовою для реконструкції, оскільки енергетична безпека є ключовою для забезпечення потоку інвестицій по всій країні.
Коментуючи запропонований пакет, Урсула фон дер Ляєн сказала: «Протягом трьох років Росія намагалася занурити Україну в темряву, невпинно атакуючи енергетичну інфраструктуру. Це потрібно припинити назавжди. Завдяки пакету, який ми пропонуємо сьогодні, Європа забезпечить Україні стійку, безпечну та конкурентоспроможну енергетичну систему. Більше відновлювальної енергії та повна інтеграція енергетичних ринків сприятимуть більшій енергетичній безпеці як для України, так і для Європейського Союзу».
Пакет енергетичної безпеки та інтеграції для України
Пакет, який пропонується сьогодні в Києві, складається з:
Ці нові заходи будуть базуватися на підтримці ЄС у розмірі понад 2 мільярди євро, наданій за останні три роки для підвищення стійкості енергетичної системи України та гарантування доступу людей до енергії. Підтримка буде надаватися в основному через Фонд енергетичної підтримки України, Механізм цивільного захисту ЄС, а також гуманітарну допомогу та надходження від заморожених російських активів.