Державна податкова служба повідомляє, що суд касаційної інстанції підтримав позицію контролюючого органу щодо законності прийнятих податкових повідомлень-рішень, якими позивачу збільшено суму грошового зобов'язання та застосовані штрафні (фінансові) санкції за платежем «паливо».
Перевіркою обґрунтовано встановлено перевищення обсягів реалізованого пального над обсягами, обчисленими відповідно до пункту 232.3 статті 232 Податкового кодексу України, без реєстрації відповідних заявок на поповнення обсягу залишку пального в Системі електронного адміністрування реалізації пального. Станом на дату складання акту перевірки платник не скористався правом у межах 365 днів зареєструвати коригування заявок на поповнення обсягу залишку пального.
Судами встановлено, що жодних документів, які б підтверджували доводи позивача щодо суті виявлених порушень і спростовували висновки податкового органу, ні до перевірки, ні в суд, ні експерту на дослідження стороною позивача надано не було. Також не були надані документи під час нового розгляду справи відповідно до вимог Верховного Суду, зазначених в постанові від 08.11.2021, якою ця справа направлялася на новий розгляд.
На численні запити про надання документів, вручені позивачу під час перевірки, останнім надана лише частина з них за першим запитом контролюючого органу, тоді як інші документи позивачем не надані, повідомлено про можливість з ними ознайомитися, однак так і не забезпечено доступ посадових осіб відповідача до всіх документів, в тому числі й до електронних даних.
Отже, Касаційним адміністративним судом у складі Верховного Суду від 16.12.2024 по справі № 640/21601/19 касаційну скаргу Головного управління ГНС у Києві, як відокремленого підрозділу ГНС, задоволено.
Рішення Окружного адміністративного суду в Києві від 08.06.2022 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 26.04.2023 скасовано. Прийнято нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог позивача про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень відмовлено.