Міністерство охорони здоров'я України нагадало, що впроваджує нову систему оцінювання повсякденного функціонування особи. В установі зазначають, що це важливий крок до впровадження прозорих та ефективних підходів до встановлення статусу інвалідності та підтримки людей з порушеннями здоров'я.
Ключові цифри реформи:
Вже сформовано понад 1535 експертних команд, що об'єднали більше 5600 лікарів – це в чотири рази більше, ніж було в складі МСЕК.
Експертні команди працюють у 296 лікарнях по всій Україні, забезпечуючи зручність та доступність послуг.
Від медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) у нові заклади охорони здоров'я передається більше 1,4 млн справ (включаючи архіви), з яких понад 44 тисячі – це ті, що мали бути розглянуті МСЕК у першому кварталі 2025 року.
На 13 січня вже внесено понад 36 тисяч справ для першочергового розгляду. Продовжується процес передачі архівів МСЕК у визначені заклади охорони здоров'я.
Що робити людям, які подали документи до МСЕК?
- Кожному, хто чекає розгляду, буде повідомлено про дату, час та місце розгляду справи експертною командою.
- Система ще налаштовується, але найближчим часом всі процеси будуть працювати в штатному режимі.
- Ви можете дізнатися, від якої МСЕК в яке медичне заклад передано вашу справу, на сайті Міністерства охорони здоров'я (список закладів періодично доповнюється):
Як відомо, з 1 січня 2025 року замість медико-соціальної експертизи запрацює цифровізована система оцінювання повсякденного функціонування людини на базі багатопрофільних лікарень.
Також ми писали, як пацієнтам подавати документи та які терміни повторного огляду в новій системі оцінки і як військовослужбовцю оформити групу інвалідності в новій системі, яка замінить МСЕК.
Додамо, документи, видані МСЕК до кінця 2024 року, залишаються в силі в новій системі.