Без підтримки від США Україна зможе воювати принаймні впродовж першої половини 2025 року. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю El Pais.
Відповідаючи на запитання, що станеться, якщо США припинять надавати допомогу Україні, міністр зазначив, що це може стати серйозним викликом для України.
«Що ми повинні зробити, щоб впоратися з цим викликом? Ми повинні планувати створення необхідних умов для співпраці з новою адміністрацією. В природних інтересах України – побудувати довіру для співпраці. Я вважаю, що це повинно бути пріоритетною стратегією як для України, так і для Європи», - сказав Марченко.
Чиновник підкреслив, що ставлення може змінюватися і для того, щоб впоратися з цією невизначеністю Україні потрібно «правильно використовувати час і бути здатною вести переговори з новою адміністрацією».
«Я вважаю, що у нас достатньо ресурсів, достатньо зброї, достатньо ракет і артилерійських снарядів, щоб чинити опір, принаймні, до першої половини 2025 року. Ми забезпечимо достатні бюджетні асигнування на закупівлю боєприпасів і необхідної військової техніки в 2025 році», – сказав голова Мінфіну.
«Це означає, що, принаймні, на перше півріччя і далі ми будемо добре озброєні, щоб протистояти цій агресії. Україні потрібно дуже мудро використати цей час для проведення необхідних переговорів з нашими ключовими союзниками в США», – додав міністр.
Раніше повідомлялося, що США виділяють Україні кредит у $20 млрд з погашенням за рахунок доходів від заморожених російських активів.
Нагадаємо, Верховна Рада 5 грудня ратифікувала Угоду з ЄС про впровадження Механізму кредитного співробітництва, відповідно до якого Україна зможе отримати від ЄС і країн G7 50 млрд доларів (або 45 млрд євро).
У свою чергу, міністр фінансів Сергій Марченко підписав угоду про створення Механізму кредитного співробітництва для України (Ukraine Loan Cooperation Mechanism – ULCM), який створить правову основу для обслуговування та погашення коштів, отриманих Україною.
«Юридична газета» детально писала про основні умови отримання 20 млрд від США.