В Польщі виникає кадровий кризис, зокрема, у сферах транспорту та логістики. Основна причина — посилення міграційних правил, які змушують українських працівників шукати роботу в інших країнах.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяЗгідно з даними агентства Gremi Personal, українці все частіше розглядають Польщу як тимчасову зупинку перед переїздом до Німеччини, Данії або Норвегії, де пропонуються кращі соціальні умови, житло та можливості для вивчення мови, пише Wgospodarce.pl.
Війна, розпочата Росією у 2022 році, призвела до масового виїзду українців, які змогли знайти роботу за кордоном. Однак через зниження підтримки з боку Польщі та погіршення суспільного настрою українці шукають більш стабільні умови в інших країнах.
Незважаючи на це, у Польщі зберігається попит на сезонних працівників, особливо в період перед Різдвом. Але вакансії в логістиці та електронній комерції стають все менш привабливими для тимчасових працівників. За прогнозами Gremi Personal, попит на робочу силу в цих галузях може зрости на 20% порівняно з минулим роком, однак до 60% вакансій залишаються залежними від іноземних працівників.
Популярні статті зараз $3500 пенсії, російський паспорт та зникла інвалідність вартістю 5 млн грн: як голова ГУНП Олег Трачук всіх обманює Відстрочка від мобілізації: кому можуть анулювати в листопаді До пенсій нарахують по 3250 грн: кому чекати "подарунків" у листопаді та грудні В Україні проводять масштабну реформу системи пенсій: скільки "знімуть" з реальних зарплат Показати щеКрім того, підтримка українських біженців серед поляків зменшується. Лише половина населення виступає за подальший прийом українців, тоді як 40% виступають проти. Для порівняння, у 2022 році 94% поляків підтримували українських біженців, а проти їх прийому було лише 3%.
Раніше ми повідомляли, що Польща ускладнює умови для українців, залишитися зможуть не всі.
Польща пропонує скасувати допомогу українським біженцям, чоловіків на фронт, а жінок - відновлювати економіку України - детальніше на Знай.ua.