У Варшаві виник скандал навколо інсталяції під назвою "Алея героїв", присвяченої українським військовим, які загинули у війні. Суть інсталяції – це плакати з фотографіями захисників, але, як кажуть, "ніколи такого не було і ось знову": поляки вирізали їм обличчя, щоб кожен бажаючий міг вставити своє і зробити фото.

Підпишись на наш Viber: новини, гумор і розваги!

Підписатися

На плакатах зазначені роки життя і смерті цих героїв.

Українка Дар'я Васютина поділилася відео цієї алеї в Instagram і не змогла стримати обурення. Вона написала, що люди, радісно фотографуючись з плакатами, явно не усвідомлюють, що за кожною фотографією стоїть велика трагедія.

"Люди підходять з щасливими обличчями, фотографуються там. Це як сюр. На плакаті написано «стань героєм», наче героєм можна стати тільки будучи загиблим. А люди навіть не звертають уваги, що ці плакати – це велика біль, а не просто весела патріотична тантамареска. Поки не знаю, який великий сенс вкладали «художники» в це, але який би він не був, виглядає просто жахливо", – написала вона.

Популярні статті зараз Стане обов'язковим для навчання: що чекає школярів після реформи Відстрочки втратять свою силу: що чекає чоловіків з 11 листопада В Україні стартували виплати на опалення: хто отримає гроші Загинув відомий співак, зірка групи "One Direction" Ліам Пейн: поліція каже - випав з вікна Показати ще

Багато українців сприйняли такий підхід як недоречний і навіть зневажливий. Вирізані обличчя і можливість підставити своє фото поруч із загиблими створили відчуття, що жертва цих людей, які віддали життя за свободу своєї країни, знецінена.

Користувачі в коментарях підтримали емоції Дар'ї:

"Навіщо вирізали обличчя героям, які віддали життя за нашу країну, могли просто згенерувати неіснуючих військових, а так це просто жах, пишуть дату народження, дату смерті, а обличчя стерті…"

"Яка нісенітниця, що в голові автора і тих, хто цю гидоту затвердив?"

"Що рухає людьми, коли вони роблять таку ​​дурницю? Як і інші люди, повинні відчути себе «героями», вставивши своє обличчя в плакат, де вирізане обличчя загиблих на війні людей. Як людям, у яких хтось із близьких загинув, дивитися на все це? Роблять рекламу на чужому горі. Як можна бути настільки безсердечними?"