У п’ятницю, 15 листопада, розпочнеться Різдвяний піст. Спеціально для віруючих у нас є чудові поради для пісного меню.
Підпишіться на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПіст за новим календарем для українців триватиме до ранку 25 грудня 2024 року.
Під час посту віруючі намагаються дотримуватися церковних канонів, які регламентують правила та заборони щодо вживання певних продуктів.
Цього разу ми разом дізнаємося, як правильно організувати режим харчування на весь період посту з 15 листопада по 24 грудня включно.
Популярні статті зараз Українці масово отримують "нульові" платіжки від "Нафтогазу" За поповнення з термінала заплатите додатково: банки встановили нові правила Відстрочка від мобілізації: кому можуть анулювати в листопаді Відомий блогер розсекретив роман уролога з Анною Трінчер: "Вона подзвонила дружині..." Показати щеЦей піст не є найсуворішим, він близький до Петрівського. Найголовнішими продуктами в ці 40 днів є різні види каш. Харчування в цей період можна поділити на цикли.
Весь період Різдвяного посту ділиться на три основні цикли, кожен з яких має свої особливості в раціоні. Більш суворі заборони діють ближче до кінця посту.
Цикли Різдвяного посту:
- перший – з 15 листопада по 6 грудня;
- другий — з 7 грудня по 18 грудня;
- третій – з 19 грудня по 24 грудня.
З 15 листопада до 6 грудня. У понеділок можна їсти кашу, але без олії. У вівторок, четвер, суботу та неділю можна включати рибу в раціон. У середу та п’ятницю – сухоядіння.
7 грудня – 18 грудня. У вівторок і четвер заборонено їсти рибу, а от гаряча їжа з додаванням олії дозволяється. В інші дні тижня правила харчування такі ж.
19 – 24 грудня. Ці дні Різдвяного посту є найсуворішими. У понеділок, середу та п’ятницю – сухоядіння. У вівторок і четвер можна вживати гарячу їжу, але без олії, а в суботу та неділю можна додати олію.
У період Різдвяного сочевика 24 грудня їсти не можна до того моменту, поки на небі не з'явиться перша зірка, і вже після цього можна їсти сочиво.
У пост перед Різдвом є не лише обмеження в їжі, але кожній людині важливо щиро покаятися в своїх думках і вчинках.