Арестович пояснив свою фразу-мем про "два-три тижні": "Усе йшло до примирення, я мав календар"

  Читать на русском

  Арестович пояснив свою фразу-мем про

  Арестович пояснив свою фразу-мем про "два-три тижні": "Усе йшло до примирення, я мав календар "

  Хоч як сильно б хотілося забути легендарний мем про "два-три тижні" від Олексія Арестовича, ексрадника Офісу президента, та, схоже, питання досі не вичерпане. Його звинувачували у брехні, адже "два-три" тижні до закінчення російсько-української війни тривають вже майже два роки. Арестович заявив, що він знав, про що говорить, і надіявся, що переговори пройдуть успішно, закінчивши збройну агресію.

  У інтерв’ю журналістці Анні Олицькій Олексій Арестович розповів, що насправді не брехав, коли озвучував терміни війни, адже він "був членом Стамбульської переговорної групи", на якій мала вирішитися доля війни. Зважаючи на те, що росіяни досі обстрілюють українські міста, робота Арестовича у переговорах була такою ж ефективною, як і в Офісі президента.

  "Одна з найбільших претензій до мене, що я нібито спеціально брехав, щоб заспокоїти. Знамениті два-три тижні народилися з того, що я був членом Стамбульської переговорної групи. Я знав, що за два-три тижні буде зустріч в Стамбулі і вона має припинити війну, а потім зустріч Зеленського і Путіна. Це було вирішено, календар існував. Я знав, що я казав", – пояснив Арестович.

  На його думку, у березні 2022 року у розпал бойових дій, коли мали б відбутися переговори у Стамбулі, військово-політична ситуація йшла до примирення.

  "Я як військовий чудово розумів, а потім обмовився, якщо ви пам’ятаєте, і сказав, що ця війна буде до 2035 року. Я маю на увазі не лише російсько-українська, а серія усіх війн у світі, де Україна буде так чи інакше під впливом цих воєн. Я сказав правду. Боже, яка паніка була. Я спитав тоді: вам "два-три тижні" чи правду? Хоча "два-три" тижні теж були правдою, тому що я точно знав календар Стамбульської зустрічі. Усе йшло до примирення", – заявив він.

  Що цікаво, раніше Арестович мав зовсім інакше пояснення для "двох-трьох" тижнів. Він заявляв, що цей термін пояснював, коли "закінчиться активна фаза операції біля Києва", а не уся збройна агресія. На своє виправдання він сказав, що надалі використовував вислів про 2-3 тижні як мем.