Wintershall Dea припинила фінансування Північного потоку-2

Німецька Wintershall Dea більше не буде фінансувати проєкт з будівництва газопроводу Північний потік-2. Uniper і OMV також припинили перерахування грошей на цей проєкт.

Об этом сообщает ТОП СМИ

«Участь Wintershall Dea в проєкті Північний потік-2 обмежена наданням кредитів разом з чотирма найбільшими європейськими енергетичними компаніями (Engie, OMV, Shell і Uniper). Платежі компанії по кредиту для Nord Stream 2 AG досягли €730 млн і були припинені до перегляду закону „Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій“ (CAATSA)», — йдеться в річному звіті компанії.

Відзначається, що в подальшому Wintershall Dea не планує фінансувати проєкт.

РБК пише, що кожна з п’яти європейських компаній, які беруть участь в фінансірваніі проекту, взяли на себе зобов’язання вкласти до €950 млн (по 10% витрат).

Компанії не повідомляють, скільки вони виділили в рамках своїх зобов’язань, але глава Wintershall Dea Маріо Мерен в травні минулого року говорив, що компанія повністю виконала свої зобов’язання щодо фінансування проєкту.

Виконавчий фінансовий директор Uniper Саша Біберт в травні 2020 року повідомляв, що компанія інвестувала в проект €700 млн.

В OMV заявили РБК, що розмір фінансування з боку компанії склав €729 млн, а загальна сума була обмежена €950 млн.

«OMV не надаватиме кошти проєкту Nord Stream 2. Деталі угоди про фінансування є конфіденційними», — повідомили в компанії.

Представник Uniper також сказав РБК, що зобов’язання компанії вже виконані і вона надала свою частину фінансування.

«Ми повністю закрили свої зобов’язання по кредиту Nord Stream 2 у другому кварталі 2020 року», — заявив представник Shell.

РБК відзначає, що якщо Uniper, Shell і Engie надали проєкту приблизно по €730 млн, як і Wintershall і OMV, то загальний розмір фінансування газопроводу з боку партнерів Газпрому склав €3,65 млрд, а не €4,75 млрд, як планувалося початково.

Читайте також:

Майже два десятки європейських компаній вийшли з проєкту Північний потік-2 через загрозу санкцій

Північний потік-2 — газопровід з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною 1 234 км. Будівництво завершено більш ніж на 90%.

З грудня 2019 року діють санкції США щодо іноземних операторів суден-трубоукладачів Північного потоку-2, через які швейцарсько-нідерландська компанія Allseas припинила підводне укладання труб. Роботи з будівництва газопроводу не велися приблизно рік.

З 1 січня 2021 року набули чинності нові обмеження, передбачені оборонним бюджетом США на цей рік. Вони торкнуться компаній, які будуть сертифікувати добудову Північного потоку-2. Через нові санкцій низка європейських компаній, в тому числі швейцарська Zurich Insurance, вийшли з проєкту.

6 лютого Росія відновила укладання труб Північного потоку-2 в Данії через 413 днів після зупинки через санкції США.

Україна вважає Північний потік-2 політичним проєктом, який необхідний Росії для того, щоб припинити транзит газу до Євросоюзу через українську газотранспортну систему.

Президент США Джо Байден в січні назвав Північний потік-2 «поганою угодою» для Європи. Речниця Білого дому Джен Псакі на цьому тижні заявила, що позиція адміністрації Байдена щодо газопроводу залишається «ясною і незмінною». «Будівництво газопроводу зробить Україну і Центральну Європу вразливими для Росії і йде в розріз з цілями країн Європи з енергетики і безпеки», — заявила Джен Псакі.

Редактор: Тетяна Літвінчук

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/biz/economics/pivnichniy-potik-2-yevropeyski-partneri-gazpromu-pripinili-yogo-finansuvati-50144238.html”

 

Новости — это обсуждения. Форум — источник новостей.

В древние времена единственным местом в Греции, где люди могли узнать новости и обсуждения был Форум. Сайт ФОРУМ UA позволяет окунуться в море общения, споров, разговоров о последних новостях в Интернете — просто зайдите на  ФОРУМ ФРОМ ЮА, найдите нужный раздел. И тогда — гарантируем — вы оторваться от экрана не сможете еще очень долго. Поток новостей заятигвает. А обсуждения провоцируют. Эта гремучая смесь — залог успеха сайта  ФОРУМ ФРОМ ЮА.
В современном мире при электронных технологиях и сверхбыстрой передаче информации, по-рпежнему на первом месте — общение. Если вы не знаете, о чем сейчас говорят все — заходите на  ФОРУМ ФРОМ ЮА. Тут только актуальные новости и последние события, всегда умная аналитика и креативная графика. Здесь вам рады в любое время суток.
Чтобы не оставаться в одиночестве среди потока новостей, вам нужен проводник.  ФОРУМ ФРОМ ЮА станет прекрасным поводырем в мире, где новости и обсуждения диктуют завтрашний день.