• Лорак и Лобода развлекли россиян на Рождество

    Украинская певица Ани Лорак выступила на фестивале Григория Лепса "Рождество на Роза Хутор" в Сочи.Фестиваль транслируется по российскому Первому каналу, передает depo.ua.Лорак и Лепс дуэтом исполнили песню "Зеркала".Также на фестивале выступила Светлана Лобода. Певица опубликовала праздничное фото, поделившись эмоциями в своем фотоблоге."С Рождеством! Спасибо, Григорий", - написала певица.

    Опубликовано 08.01.2015 07:57 Подробнее ...

Парламент хоче ускладнити порядок проведення мирних заходів

На розгляді в парламентському комітеті з питань прав людини перебуває проект Закону України «Про гарантії мирних зібрань» (№3587 від 07.12.2015 р.) за співавторством голови комітету, народного депутата України Немирі Григорія Михайловича. Законопроектом пропонується суттєво обмежити свободу мирних зібрань, адже фактично пропонується запровадити «дозвільний», а не «повідомний» принцип організації мирних зібрань.

Українців хочуть зобов’язати повідомляти про намір проведення мирного зібрання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування не пізніш як за сорок вісім годин до його початку. Якщо кінцевий строк сповіщення припадає на неробочий у відповідному органі день або час, то організатор повинен повідомити з дотриманням цього строку Національну поліцію за місцем проведення мирного зібрання. Таким чином Національна поліція санкціонуватиме проведення мирного зібрання.

Законопроект викликає серйозне занепокоєння і критику громадських та правозахисних організацій, адже після ухвалення цього законопроекта в надмірно корумпованих представників влади з’явиться юридична можливість забороняти чи розганяти мирні протестні чи страйкові зібрання, визначати адміністративну відповідальність для організаторів та учасників мирних протестних акцій. Національна поліція та Національна гвардія України, інші правоохоронні органи наділяються правом оголошувати організаторам протестів про втрату зібранням мирного характеру. Тобто, фактично правоохоронні органи матимуть можливість розганяти протестні акції, мітинги та збори.

Пропонується наділити органи влади функцією надання дозволу організаторам мирних зібрань на тимчасове обмеження руху транспортних засобів у місці або за маршрутом проведення мирного зібрання. Такий дозволі за умов політичної кризи чи нестабільності може надаватися з огляду політичної доцільності.

Також суттєво збільшується термін позовної давності для встановлення судової заборони на проведення мирного зібрання (в будь-який час на власний розсуд чиновників чи правоохоронців). Влада матиме законну можливість розганяти або припиняти мирні зібрання навіть у ночі, адже законопроектом передбачається проведення виконавчих дій в нічний час для виконання судових рішень про заборону мирних зібрань.

Обурення викликає встановлення надмірно короткого терміну для подання апеляційної скарги на судове рішення про заборону мирного зібрання – 24 години після проголошення судового рішення. Фактично влада звужує в часі можливість судового захисту для організаторів та учасників протестних акцій.

Побутує думка, що метою законопроекту, є юридичне обгрунтування майбутніх дій влади, адже Революція Гідності продемонструвала, що українство не може просуватися дальше існуючої точки «насичення» зловживанням владою громадянських свобод. Громадські організації відзначають небезпечність законопроекту «Про гарантії мирних зібрань» в умовах спроби уряду розширити повноваження Національної гвардії України законопроектом №6556.

Що очікувати від спроби парламентарів законодавчо врегулювати порядок проведення мирних зібрань? За практикою український парламентарій вирішує питання громадянських свобод з мотивів нейтралізації протестних груп. На громадян в цьому питанні ніхто не зважає.

Матеріали підготував Любомир Пелех

Джерело: nashigroshi.online

Вход

Меню пользователя

 

Новости — это обсуждения. Форум — источник новостей.

В древние времена единственным местом в Греции, где люди могли узнать новости и обсуждения был Форум. Сайт ФОРУМ UA позволяет окунуться в море общения, споров, разговоров о последних новостях в Интернете — просто зайдите на  ФОРУМ ФРОМ ЮА, найдите нужный раздел. И тогда — гарантируем — вы оторваться от экрана не сможете еще очень долго. Поток новостей заятигвает. А обсуждения провоцируют. Эта гремучая смесь — залог успеха сайта  ФОРУМ ФРОМ ЮА.
В современном мире при электронных технологиях и сверхбыстрой передаче информации, по-рпежнему на первом месте — общение. Если вы не знаете, о чем сейчас говорят все — заходите на  ФОРУМ ФРОМ ЮА. Тут только актуальные новости и последние события, всегда умная аналитика и креативная графика. Здесь вам рады в любое время суток.
Чтобы не оставаться в одиночестве среди потока новостей, вам нужен проводник.  ФОРУМ ФРОМ ЮА станет прекрасным поводырем в мире, где новости и обсуждения диктуют завтрашний день.